logo
Ваше місто
Київ

Спільні пригоди чорного чау-чау Бадді та його власниці у Львові

Інформація про респондента

ПІБ – Любінець Іра
Професія – Бізнес аналітик
Досвід роботи – 10р

Ірино, можете розказати коротко про себе і свої хобі?
Обожнюю подорожі, книги, вивчення мов, пазли, головоломки, певні види спорту, великий фанат трилерів та детективів та пекельно гострої їжі.

Також будемо дуже раді почути декілька слів про компанію де ви працюєте та про її продукти чи сервіси, які вона надає.
Я більше року працюю в крутій компанії, Linkup Studio, яка надає сервіси для full-cycle розробки діджитал продуктів. У нас навіть є свій пухнастий персонаж Лінкі. Подарую Вам на згадку.

Лінкі.webp

Яка ваша роль в компанії?
Я керівник відділу бізнес аналізу, або можете мене називати головний аналітик)

Як ваша компанія (Linkup Studio) ставиться до наявності домашніх тварин у офісі?
Наша компанія pet-friendly і працівники приводять своїх улюбленців в офісі. Бадді ще не був, зайнятий хатніми справами)

Чи є у вашому офісі тварини, які постійно там проживають?
Колись були рибки і морська свинка здається). Більш постійних мешканців не пригадую.

Як звати вашого улюбленця, як довго вибирали ім'я і з чим воно пов*язане?
Кличка була придумана задовго до появи Бадді. Для мене собака друг і з фільмів пам’яталась фраза “hey, buddy’. Хоча “Бадді” рідко вживаю, скоріш, коли тре посварити. А так то він Бадусик, Бадунь, Бобик, Бодунчик (нічого спільного з похміллям)), зозулька, квіточка, красунчик і тд.

Як власник домашньої тварини, поділіться досвідом відвідування офісу зі своїм улюбленцем. Які необхідні речі ви берете з собою?
Бадді в офісі ще не був, але це в планах. Як і для будь якої іншої виїзної церемонії, беремо його посуд, іграшки, вкусняшки, при потребі за умови довшого перебування - їжу, килимок, засоби догляду, ліки тощо.

Чи були в офісі випадки псування речей тваринами? Як компанія вирішує такі ситуації?
Ні, таке не траплялось. Люди приводячи своїх улюбленці, відповідають за них і належну поведінку в офісі.

Розкажіть будь ласка історію, як у вас з'явився чорний лев у вашій домівці?
Мати чау-чау це була моя мрія з дитинства. Колись сусіди мали рудих і я була в захваті від них. Проте до моменту пошуку я і не знала, що вони бувають чорного окрасу. Коли я після завершення університету залишилась у Львові і почала жити окремо, то здійснила мрію і завела чау чау. І вважаю це своєю найвдалішою інвестицією.

Як ви зупинили свій вибір на чау-чау в якості домашнього улюбленця?
Не можу сказати, що я проводила якийсь глибокий аналіз порід перед вибором. Мені просто чау дуже подобались, їх рідко можна було побачити на вулицях, і коли таке траплялось, то “тримайте мене четверо’ мені хотілось їх затіскати, або викрасти.

Які особливості цієї породи собак вас зацікавили?
Однозначно зовнішній вигляд, краса, стримана поведінка, така собі певна незалежність.

Це ваша перша тварина?
Ні, колись був у нас пекінес, Але це був більше мамин компаньйон, І у бабусі в селі завжди були сокаби, то з дитинства їх люблю. Ще були котики. Але якщо ділити на тих, хто любить котів та собак, то я більше собачниця. Для мене котики більш холодні, не всі звісно. І деколи складається враження, що ти в їхньому домі живеш, а не навпаки і то як прислуга. Я звичайно перебільшую, але мені собаки більш підходящий soul-mate. Але потіскати котярчиків в друзів я люблю. Я дуже люблю гуляти з собакою, це для мене плюс, а не мінус. Особливо взимку, коли морозець і сніжить. Це наша фішка з Бадді.

buddy.webp

Як довго ви вже тримаєте чао-чао?
10 років. Він уже солідний мужчина.

Які риси характеру у вашого чау-чау?
Спокійний, вперто незалежний, добряк, терпеливий, не надоїдливий і такий любяшка-обнімашка. Нуль агресії, він плаче коли на нього сичать коти, або гавкають собаки. Він терпеливо без гарчання, агресії проходить будь які процедури у ветеринара. Він не буде робити, все, що йому скажеш. Він може глянути на тебе з поглядом “ти шо дурненька, не царське то діло”. Але все ж як чітким тоном я “попрошу”, то послухає мене, інших не завжди. Цінує власний простір, так само як і я. Любить гостей і довіряє тим людям, яких знає і які до нього добре відносяться. ВІн не піде гуляти з маловідомою людиною. Ображається, якщо залишати на самоті чи надовго не вдома.

З ваших соціальних мереж відомо, що ви влітку бігаєте доволі довгі дистанції, ваш вірний друг вас супроводжує при цьому?
Я зав’язала з пробіжками на великі дистанції. Бадді не супроводжував, це завелике навантаження і чау не дуже активні. Проте зараз нове хоббі - теніс, то Бадді вболіває на трибунах і гризе тенісні м’ячики.

Скільки фізичної активності потрібно вашому чау-чау?
Ця порода не є особливо активною, з віком тим більше активність зменшується. Зараз прогулянки на пів год зранку, до години ввечері та ігор з іграшками вдома йому достатньо.

Які фізичні вправи подобаються вашому чау-чау найбільше?
Він любить дурачититись, таскатись з його іграшками, мячиком.

Якою їжею ви годуєте свого чау-чау?
Натуральні кашіі, м’ясо, овочі. Він не фанат сухих кормів.

Як часто ви доглядаєте (вичісуєте і миєте) за своїм чау-чау?
Купання в середньому раз на 2 міс, але залежить від сезону, погоди. Вичісую в міру необхідності, особливо в період линьки, перед початком тепла. Ну і гігієнічні регулярні процедури після прогулянки.

Як ви справляєтеся з линянням вашого чау-чау?
В нас правило - ніяких посиденьок на мебелі, дивані, ліжку тощо. Звичайно, коли я не вдома, він міг вискакувати і потім вдавати, що то не він, коли сварити його. Коври - наші вороги). Їх потрібно регулярно чистити щіткою, щоб шерсть не забивалась. Зараз у мене їх немає і це чудово. Тому вичісування і пилосос цілком вирішують питання шерші. Робот-пилосос на протязі тижня чудово помагає.

Як часто ви відвідуєте зоосалони?
Не відвідуємо. Наводимо красу вдома самостійно, Бадді навряд би зацінив спа, якщо б його вичісували і мили чужі люди.

Який приблизно місячний бюджет ви витрачаєте на свого лева?
Орієнтовно 2 тис грн, це харчування і щомісячна обробка від бліх, кліщів. Якщо взяти до уваги вітаміни, медикаменти, то звичайно бюджет більший, бо враховуючи його вагу, ліки не дешеві виходять.

Чи ладнає ваш чау-чау з іншими домашніми тваринами?
Абсолютно окей, але він не любить надмірної уваги ін тварин, тому буде тікати нд від надокучливих цуценят. І враховуючи, що він привик, що він один любимчик вдома, то ймовірно він би був в печальці, якби з'явився ще хтось

Як ви справляєтеся з незалежним характером вашого чау-чау? чи користувалися ви послугами кінолога чи зоопсихолога?
Мене він слухається. Вдома здебільшого, І цього достатньо. На прогулянці він завжди на повідку, бо ось тут він собі на своїй хвилі і “до мене” з ним не працює. Він добряк і підбігає до різних собак, які можуть бути агресивні. Проте він такий відважний незалежний допоки бачить мене поруч, якщо заховатись, то він починає перелякано шукати і бігти додому. З кінологом ми не працювали.

Бадусик.webp

Чи тренували ви коли-небудь свого чау-чау для виконання певних завдань або робіт? Які команди знає ваш чау-чау?
Базові, які працюють здебільшого вдома, бо він знає, що є вкусняшки. До мене. Сидіти. Дай лапу. Дай п’ять. Служити-просити. Дай цьомчик). Чау ліниві і горді, вони не піддаються легко дресируванню.

Які найпоширеніші проблеми зі здоров'ям у чау-чау?
Шкірні проблеми, алергії, дерматити, проблеми зі суглобами, часто буває виворіт повік і серцеві захворювання.

Чи маєте ви персонального ветеринара для своїх тваринок? Як ви його обирали? Де шукали відгуки та рекомендації для прийняття рішення?
Так, ми змінили не одну клініку і знайшли свою. Звернулись туди по відгуках і не пожаліли. Вже кілька років спостерігаємось і лікуємось у Вет Плюс, Юрій Ігорович найкращий лікар у Львові!

Як ви розважаєте свого чау-чау?
Він любить коли його кудись беруть. Тому часто його беру з собою, де можна з собаками. Також любить посидіти на підвіконні, поспостерігати, що діється у дворі.

Яка улюблена іграшка або гра вашого чау-чау?
Георгій і Піпа) Це папугай (уже без крила) і ше якийсь непонятный звірок Піпа, наче пінгвін, але це не точно).

Чи брали ви участь у виставках тварин? Які досягнення у цій сфері маєте?
Ні, не брали. Сусіди завжди казали, що такого собаку гріх не показувати. Але до цього потрібно було привчати змалку і цим займатись. В мене не було бажання, бо я купляла собаку суто для себе не для показух.

Чи має ваш чау-чау якісь особливі таланти і здібності?
Просто няшка :)

Що найскладніше у догляді за чау-чау?
У нашому випадку шкіра. Він схильний до шкірних захворювань і потребує відповідного догляду.

Що приносить найбільше задоволення від того, що ви є власником чау-чау?
Він член сім’ї і завжди хтось є вдома. Коли погано, є кого пообнімашкати і з ким прогулятись, аби розвіятись. Ну і він красавичик, в нас практично не буває прогулянок аби хтось не сказав “вау яка собака, можна погладити?”

Як ви охолоджуєте свого чау-чау в спекотну погоду?
В нього є його місця у квартирі, де прохолодніше, за потреби кондиціонер. Влітку вигул зрання і пізно ввечері цілком рятує. Ще є також охолоджувальний жилет при потребі.

Яке улюблене заняття вашого чау-чау?
Щоб його чухали. Він демостративно буквально “падає” на підлогу і включає режим чухання.

Як ви не даєте своєму чау-чау нудьгувати?
Він не любить надмірної уваги і любить собі позависати в своїх думках. Нудьгувати йому підходить).

Чи виникали у вас коли-небудь проблеми з поведінкою вашого чау-чау?
Ні, ніколи. Одного разу на мене напала собака, коли ми гуляли, то він мене захищав. Але це навряд назвеш проблемною поведінкою, швидше правильною. Був випадок, що Бадді покусала інша собака, коли він був малий і довірливо біг до усіх дружити.

Розкажіть цікаву/смішну історію пов'язану з вашою собакою
Одного разу ми дурачились, наша боротьба, як я вважала, закінчилась і я пішла займатись своїми справами, прибиранням, А Бадді вирішив, що раунд не завершений, підбіг і вкусив мене за п’яту точку. Також на фразу “фасс, бери його” він починає плакати і враховуючи його серйозну статуру це виглядає дуже смішно і він ображається, коли з нього смієшся.

Яка найбільша хибна думка про чау-чау?
Що їх їдять в Китаї. Та, що їх варто побрити, щоб вони легше переносили спеку. Чау не часто зустрінеш, тому коли гуляєш, із-за зовнішності, у людей вони викликають цікавіcть. Найчастіші питання (я коли думала, що роздрукую брошуру із заготовленими відповідями):

Це Мастиф? - Ні, Мастифи значно більші.
Їх їдять в Китаі? - Ні, це фейк. На жаль їдять собак, але не чау.
А правда, що в них язик синій/фіолетовий? - Так, якщо ні, то це не чау.
А що чау бувають чорні? - Ну ймовірно, я його не фарбувала.

Як ви знайомите свого чау-чау з новими людьми або домашніми тваринами?
Бадді сам біжить знайомитись і якщо реагують з агресією, то він починає плакати

Чи ревнує ваш Бадді до інших людей чи тварин?
Так, до чужих, людей тварин, якщо приділяти їм увагу, До тих людей, яких він любить, то ні. Він їм радіє.

Що вам найбільше подобається у вашому чау-чау?
Ми чудово підходимо темпераментом. Я ціную вдома спокій та гармонію. Тому ми чудово зживаємось. Він поряд, коли тре і займається своїми справами, коли я занята і не хочу, щоб мені надокучали. Він не шумний, не нищить речі і він чистюля, він не буде валятись в болоті і дуже акуратно обходить калюжі. Коли дощ, то він може розвернутись і йти додому, бо не любить мокнути. І терпеливий, він не нагадить вдома і буде мужньо переносити будь які процедури. І він целовашка, він любить проявляти любов.

На кого ви залишаєте свою тваринку під час ваших подорожей?
Усі мої друзі pet-friendly. В іншому випадку, вони не були б мої друзі:) Тому насправді маю на кого залишити, але найчастіше на брата. Бадді в нього як на all inclusive відпочинку).

Бадді.webp

Чи плануєте ви заводити інших тварин?
Колись хотіла завести друга для Бадді, щоб йому не було самому скучно. Але він уже дорослий і привик, що один любимчик, то не знаю, чи йому б таке зайшло. Плюс ще одна тварина потребує часу, догляду і тд. Мені хватає рутини з Бадді, тому навряд.

Які поради ви б дали собі, коли ще тільки взяли домашнього улюбленця? Чи порекомендовали б ви чау-чау тим, хто планує завести собаку? Які поради ви могли б дати майбутнім господарям цієї породи?
Ця порода потребує належного догляду і моніторингу здоров’я. Плюс це норовлива порода, яка нелегко дається дресируванню і з якою потрібно побудувати контакт. Чау слухаються здебільшого одного господаря, тому не варто думати, що будь хто з членів сім’ї зможе ним керувати. І якщо людина шукає активного компаньйона, то краще розглянути іншу породу. Врахуйте ваш стиль життя та характер, порода має відповідати вашим особливостям, потребам тощо. Я ймовірно не змогла б жити з собаками, які надмірно емоційні, гавкають, нищать речі і тд. І мені більше імпонують середні і великі породи.

Це немаленька порода собак, з якими труднощами вам доводилося зустрічати?
Добирання в клініку, коли була без авто і тре таксі. Не кожен водій готовий везти велику собаку. І коли потрібно підняти, перенести тощо, це не легко. Також не у всіх готелях дозволяють поселення, тому буває складно організувати якусь мандрівку.

Чи відчув Бадді на собі наслідки війни? Чи був у нього стрес, зміни поведінки та ін? Як ви допомагали йому відновитися після гучних звуків вибуху?
Він міг лякатись звуку і починати втікати, якщо ми були в той час на вулиці. Коли вдома, то він міг гавкати. Ми деякий час були не вдома на початку війни, то йому потрібно звикання до нового місця і з незнайомими людьми він сам не залишиться. Ну і так склалось, що в період війни він проходив лікування, то проблеми з світлом також диктували графік, але добре, шо в клініці був генератор.

Яке ваше ставлення до ситуацій, коли власники тікаючи від війни залишили своїх домашніх тварин?
Це жорстоко і я вважаю, що тварина це не іграшка, яку можна викинути, коли це не зручно. Але в той же час, ми не знаємо деталей кожного випадку і перед яким вибором була людина в той момент. Якщо питання було б до мене, то вичайно я б сказала, що не залишила собаку. І хочу вірити, що більшість свідомих людей так і роблять.

Чи допомагає ваша компанія тваринам та притулкам для тварин, які потребують допомоги більше ніж раніше з початку повномасштабної війни в Україні?
Компанія активно долучається до різного роду допомоги, в тому числі для тварин, працівники компанії пишуть про різні потреби і ми дружньо донатимо. Також взимку ми організовували благодійний аукціон, кошти з якого пішли на ЗСУ і cлотами пропонували самі працівники, деякі з них були прогулянка з собакою, котик на вікенд.

Контакти Ірини Любінець

Linkedin - https://www.linkedin.com/in/iryna-skorokhoda/

Контакти Linkup Studio

Сайт - https://linkupst.com/
Linkedin - https://www.linkedin.com/company/linkup-studio/
Facebook - https://www.facebook.com/Linkupst/
Instagram - https://www.instagram.com/linkupst/

======
Читайте також:

Victor
Дата публікації: 14.08.2023
Поділитися: