logo
Ваше місто
Київ

Чи є Потреба Тримати Кота Виключно в Приміщенні?

Скільки людей – стільки і думок. Певна кількість людей дозволяє своїм улюбленцям вільно пересуватися по вулиці, друга половина - обирає тільки домашній спосіб життя для тваринки. Давайте поміркуємо що буде найкраще для котиків.

Існує багато фактів для збільшення кількості домашніх котів. Чому? Для того, щоб гарантувати їм безпеку. Велике місто несе свої небезпечні ситуації пов’язані з дуже інтенсивним дорожнім рухом. Причиною також можуть стати сусідські коти, з якими не помирив ваш улюбленець.

Як можна дізнатися, чи хоче ваш кіт бути вдома, чи його притягує вулиця?

Важливим фактором є бажання самого кота. І в більшості випадків своєю поведінкою кіт може показати власні уподобання. Котам, які вже мають солідний вік, або обмежені проблемами зі здоров’ям, чи можливостями, більше подобається безпека вдома з усіма пов’язаними з цим зручностями. Також є певна категорія котів, які просто бояться зовнішнього середовища. Це може бути пов’язане з агресивністю котів, яких вони зустріли, можливо гучні звуки вулиці.

Коти, яким подобається вулиця, намагатимуться втекти кожного разу, коли бачитимуть відчинені двері. А якщо вони закриті, то настирливим нявчанням під дверима будуть змушувати вас їх відкрити. Якщо ви дослухаєтесь до прохань вашого кота випустити його на вулицю, то важливо буде дотримуватися обраного вами режиму життя. Коти, яким раніше дозволяли гуляти на вулиці, важко пристосовуються до домашнього життя. Вони можуть мати проблеми з поведінкою.

Отож, які переваги домашнього життя для кішок:

 • Ви тримаєте їх подалі від небезпек вулиці. Це є головною мотиваційною причиною господарів, чому потрібно тримати котиків удома. Прогулянка на вулиці загрожує бути збитим автомобілем. Коти можуть з’їсти потенційно небезпечну їжу: добрива, отруйні речовини і т. д.
 • Ви захищаєте тваринок від дикої природи, бо кіт може принести впійману і вже мертву мишу, чи пташку. Домашні коти не можуть відкрити полювання на свою потенційну жертву вдома. І тоді вам необхідно буде надати альтернативні можливості для тренування і розвитку мисливських інстинктів.
 • Ви можете запобігти війнам котів за територію. Чим більш щільно заселена ваша територія, тим більше буде котів, які змушені будуть ділити цю територію. А значить збільшиться вірогідність котячих бійок за розподіл території. Тримаючи вдома свого улюбленця, можете запобігти цим бійкам і допоможете котику почуватися в безпеці, надавши йому територію власного будинку, як власну відокремлену територію.
 • Ви також допоможете тваринці зменшити ризики травм і негативний вплив. Завдяки зниженню ризиків бійок, буде менший ризик травмуватися, або загинути під час бійки. Особливо треба звернути увагу на те, що зменшиться ризик передачі захворювань під час близького, іноді кровавого контакту (може бути зараження вірусом котячого імунодефіциту). Але відмовлятися від щеплень не можна, навіть якщо кішка домашня.

street-cat.webp

Але є і потенційні ризики утримання домашніх кішок. Маючи численні переваги утримання котів удома, ми маємо і певні ризики. Їх також потрібно враховувати перед тим, як зробити власний вибір:

 • Є шанс, що можуть виникнути проблеми з поведінкою, бо для певної кількості котів таке життя є занадто нудним і вони не мають шансу уникнути стресу.
 • Обмежується рухливість котів: менше фізичних вправ може привести до збільшення ваги.
 • Захищеність від отруєння токсичними речовинами на вулиці не зменшує її ризиків вдома від ліків, мийних засобів і т. д.
 • Кімнатні рослини несуть небезпеку для котів, деякі з них є токсичними: лілії, алое, нарциси. Необхідно перевірити, що у вашій домівці немає токсичних рослин, які можуть зашкодити вашій кішці.
 • Котик буде бачити у вас джерело розваг і різних вправ. Тим самим ви можете стати незамінним для нього. Ваш пухнастик буде вимагати постійної вашої уваги і присутності. Він не захоче залишатися самим вдома надовго.
 • Іноді, якщо у вас більше однієї кішки, то можуть виникнути бійки та напруга у відношеннях.

cat-on-window.webp

Домашній кіт вимагає певних приготувань у вашому домі:

 • Переконайтеся, що маєте лоток. Він повинен бути відповідного розміру. Поставте його у тихе спокійне місце, де котик може почуватися у безпеці і спокійно. Якщо маєте декілька котів, то можливо прийдеться мати для кожного кота свій лоток.
 • Потрібно дати можливість для досліджень приміщення.
 • Необхідно буде надати декілька місць для відпочинку. Коти, як правило, віддають перевагу ліжкам із бортиками. Необхідно підняти його над підлогою.
 • Необхідно дати можливість дряпати. Зараз великий вибір дряпалок, на смак кожного кота. Розтягувати м’язи і точити кігті – це є природною поведінкою кота. Якщо не поставити дряпки, то велика імовірність, що коти доберуться до ваших меблів.
 • Необхідно звернути увагу на тренування кота. І розум і тіло потребує розвитку. Щодня виділяйте час, щоб заохочувати вашого улюбленця до активної гри, розвивати мисливські здібності. Для цього підійдуть іграшки з пір’ям
 • Необхідно мати доступ до кімнати з видом. Коти дуже цікавляться всім, що відбувається надворі. Придбайте котяче дерево, яке допоможе добиратися до підвіконня. Необхідно слідкувати, щоб вікна були закриті, або мати москітну сітку. Це збереже життя вашому улюбленцю.
 • Якщо котик домашній, то можна створити кімнатний котячий сад. Використати рослини, сприятливі для котика: котяча м’ята, котяча трава і валеріана. Коти люблять бавитися з такими рослинами. Висаджувати можна у великі горщики та кашпо, щоб коти могли повністю використовувати можливості саду.
 • Автоматичні годівниці можуть запобігти ожирінню, бо вони годують потроху, але часто.
Олена
Дата публікації: 31.03.2024
Поділитися: