logo
Ваше місто
Київ

Ужгород, питання до представника міської ради

Сьогодні з нами на зв*язку місто Ужгород і відповість на наші запитання Ірина Азізян

- Пані Ірино, підкажіть будь ласка, які програми роботи з безпритульними тваринами є в місті Ужгород?
Програма, яка зв*язана з безпритульними тваринами, наразі діє в місті Ужгороді тільки одна - це програма стерилізації, яка входить в програму благоустрою міста. І зараз розробляється певна кількість інших програм, які будуть також стосуватись життя тварин у нашому місті, але наразі вони є у розробці, тому про них зарано говорити.

- Чи володієте Ви статистикою, яка кількість безпритульних тварин (собак і кішок) було стерилізовано у місті Ужгород за останні 5 років (в розрізі по рокам)?
Статистикою, що до стерилізацію безпритульних я не володію, але це насправді досить великі цифри, дуже великі, тому що навіть попереднього року по програмі стерилізації було простирилізовано біля 500 особин, це як кішки, так і собаки. Це, якщо ми говоримо про передній рік і виключно говоримо про програму міста. Зокрема простерилізовано ще сотні тварин іншими волонтерами, зокрема громадською організацією “Барбос”, яку я очолюю. Тобто, стерилізація проходить постійно.

- Чи проводить міська адміністрація відлов безпритульних собак?
Міська адміністрація не проводить відлов безпритульних тварин на сьогоднішній день, але я як і казала, наразі розробляється програма, тому в майбутньому розкажу Вам про неї також.

- Чи володієте Ви статистикою, яку кількість штрафів було виписано власникам тварин за порушення норм вигулу (вигул без повідка і намордника небезпечних порід або неприбрані екскременти)?
Статистикою, щодо штрафів я не володію.

- Підкажіть будь ласка своїм виборцям, куди потрібно звертатись у разі, якщо власник собаки вигулює свою тварину без повідка чи намордника, щоб убезпечити себе і інших від можливих проявів агресії тварини?
Потрібно звертатись у поліцію, тому що це є правопорушення, яке прописано у законодавстві. На то є стаття КУпАП-у, щодо норм, як треба вигулювати тварину, тощо.

Проблема тут, як на мене, не в тому, що немає закону, і не в тому, що немає управи на господарів, які власне не дотримуються цих правил. Проблема, як на мене, це у байдужості мешканці, тому що на жаль діє таке правило, коли до мене звертаються, по таким питанням, я кажу: “Звертайтесь у поліцію, пишіть заявку”. На що мені відповідають: “Ми не будемо цього робити”. “Ми не хочемо сваритись з сусідами”. “Ми не будемо цим займатися” і тощо тощо. Тобто, люди, як правило, не мають бажання цим всім займатися, відповідно, штраф, хто має виписати? Ніхто. Якщо немає звернення, то штрафів звичайно ніхто не буде виписувати. Але, як показує практика про це всі згадують, я у себе десь і в постах писала, про те, що існує закон і згадують, коли стається біда, тому що торік чи два тому в нас історія, коли одна собака, яку вигулювали не відповідно до правил вигулу, просто покусала насмерть іншу. Тоді всі згадали, що о да дійсно, що собака весь час так гуляла без повідка і це всіх бентежило, але чомусь ніхто нічого не хотів робити. Тому власне я би радше би звернулась до місцян, що ніхто не буде за Вас звертатись у правохоронні органи, якщо ваші сусіди не відповідно вигулюють тварин.

Victor
Дата публікації: 23.02.2022
Поділитися: