logo
Ваше місто
Київ

Що робити якщо в дворі бігає безпритульна тварина?

На жаль, питання вуличних тварин завжди стояло гостро в будь-якому куточку нашої країни. Нині, неможливо знайти точної інформації, щодо їхньої кількості, так як підрахунками займаються лише зоозахисники. Проте, є позитивна тенденція, що дає надію на налагодження ситуації протягом найближчих років. Але, поки рішення в процесі, ми дамо вам декілька порад.

Статистика, щодо тварин на вулицях у містах України

homeless animal.jpg

http://uaaa.org.ua/uk/stats

А вона точно безпритульна?

Найперше, що варто зробити – впевнитись, що тварина бездомна, особливо якщо бачите її вперше. Зазвичай, безхатні друзі мають спеціальні кліпси на вухах, але може статись так, що тварина втратила дім зовсім недавно, тому досі не чіпована.

В такій ситуації, краще пошукати в інтернеті оголошення про втрачених улюбленців, в чому вам може допомогти наш сайт. Так само, можна і розмістити запис про знайдену тварину.

Якщо ви впевнились, що господаря немає, можна переходити до наступних дій.

Зловили, вакцинували, кастрували, випустили

Дуже важливо, не допускати розмноження, тому що це загрожує збільшенню популяції і зовсім не сприяє щасливому майбутньому дитинчат. Звісно є шанс, що їх хтось собі забере або вони просто зможуть вижити, але це малоймовірно – скоріше за все їх чекає голодне життя. Ще однією причиною, є агресивність спричинена гормонами, які особливо «грають» на початку весни.

Вакцинація, теж необхідна для запобігання поширенню переліку хвороб. Деякі з них, такі як сказ, можуть передаватися людині.

Ви можете самостійно звернутись у ветеринарну клініку або зв’язатись з благодійним фондом, який є майже у кожному місті. Ось, наприклад, оця організація.

Годувати чи ні?

В народі думки розходяться, одні люди говорять, що не можна, тому що тварини припинять шукати собі їжу самостійно, а інші, що так ми приречуємо їх на голодну смерть. Насправді, обидві думки мають місце бути. Візьмемо до прикладу собак. Підгодовувати тварин можна і навіть бажано з однієї простої причини – голодні пси можуть агресивно себе поводити. З іншої сторони, часте годування дійсно робить тварин лінивими. Волонтери радять давати їжу, не частіше одного разу на день, щоб підтримувати їх в доброму настрої і не розбалувати. Краще робити це подалі від дитячих майданчиків і місць, де часто проходять люди. Щодо самої їжі, то рекомендують згодовувати крупи, варені овочі або супи.

Бездомним дім!

Тут є два варіанти. Перший, спробувати влаштувати тварину до притулку. Цілком природно, що може не вийти, адже не всі організації такого типу мають достатньо місць або фінансування, щоб допомогти усім.

Другий, це взяти або віддати тварину на перетримку доки не знайдеться постійний господар. Невідомо скільки це може зайняти часу, тому особа яка за це береться повинна бути відповідальною та готовою дбати про тимчасового улюбленця стільки часу, скільки буде потрібно.

Тетяна Стельмах
Дата публікації: 16.03.2022
Поділитися: