logo
Ваше місто
Київ

Запитай у лікаря-сомнолога

Коротка інформація про респондента:

ФІО - Зуєв Костянтин Олександрович
Професія - Лікар-сомнолог, ендокринолог (Кандидат медичних наук)
Досвід роботи - 21 рік

- Костянтине Олександровичу, розкажіть декілька слів про себе і як Ви вирішили стати лікарем?

Зуєв.jpg

Мене звати Зуєв Костянтин Олександрович і дякую мамі, що з дитинства говорила: - "Що гарно бути лікарем і чому б не спробувати." І я подумав, що це достатньо гуманітарна спеціальність, достатньо шляхетна мета і задача. Я почав з медичного училища, після того був Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця. Закінчив я інтернатуру за спеціальністю «Лікар невідкладних станів».

Но на цьому я своє навчання не закінчив. Можна сказати, я навчаюсь і навчаю кожного дня. Мене часто запрошують виступити з лекцією, ось до прикладу, тільки вчора повернувся з Білої Церкви, де виступав з доповіддю. Також я часто відвідую семінари не тільки українські, а і міжнародні, як онлайн так і офлайн, де обмінююсь досвідом з європейськими та українськими колегами.

І чесно кажучи, от так все життя і займаюсь цим.

Я знаю, що Ви часто пацієнтам проводите лекції-навчання, де розказуєте, як правильно потрібно поводитись при тій чи іншій хворобі і як потрібно себе вести в тій чи іншій ситуації. Дякую Вам, що Ви так скрупульозно відноситесь до своєї роботи і переживаєте за кожного пацієнта.

- Коли ви зрозуміли, що хочете зв'язати своє життя і кар'єру з лікуванням людей?
Та власне, якось ця думка прийшла тоді ще в 9 класі і вже не відпускала. Я просто нічого іншого не хотів.

- Де ви відновлюєте свої сили? З Вашого інстаграму помітно, що Ви любите Бердянськ
Так так, ось і в Бердянську я відновлюю свої сили, наше улюблене Азовське море. Я багато подорожую по Україні. Мені найбільше подобається подорожувати. Я відвідав дуже багато місць і можу навіть в деяких з них бути гідом. Також родина, діти, батьки і, звісно, книги.

- Розкажіть будь ласка декілька слів, хто такий лікар сомнолог і чим він займається?
Давайте спочатку розберемо, що ж таке Сомнологія?
Сомнологія - (від лат. somnus та грец. λόγος - вчення) - розділ медицини і нейробіології, присвячений дослідженням і розладів сну, їх лікуванню та впливу на здоров'я людини.

Значить, Сомнолог - це лікар, який займається відновленням здорового сну. Даний спеціаліст знає нормальний сон і знає патологію сну. Вміє лікувати, призначати лікувальні заходи для покращення сну.

- Як домашні тварини впливають на сон? Кішки\собаки допомагають своєму господарю краще спати?
Насправді, впливають, і в принципі, можна сказати, що погіршують, з однієї сторони, і є навіть дані про те, що людина яка спить з собакою\кішкою чи з іншою твариною, перевертається так, що б собаці чи кошеняті було краще, але з іншої сторони, все що робить тварина вдома - це позитив соціальний. Більш детальнішу відповідь на це питання Ви можете прочитати в мене на сторінці - https://www.instagram.com/p/CTDrsORiCRH/

- Чи правда те, що Лежанка на бджолиних вуликах (вулико-апітерапія) допомагають покращити сон, чи це все міф і навіювання?
Знаєте, насправді досліджень я таких не бачив і не чув, щоб це хтось офіційно досліджував, а так думаю, що це може бути корисним, чому б і ні, наприклад, якщо це відволікає.

Я Вам скажу так, що у людей з безсонням з часом виробляється страх ліжка. Вони бояться, що вони знову опиняться в тому ліжку, де в них не виходить поспати, тому, якщо вони міняють місце, то вони можуть дуже гарно поспати. Я маю на увазі, вони, якщо у відрядженні людина спить не у своєму ліжку, то в таких людей покращується сон. В лабораторіях сну, в лікарні люди краще сплять, тому що вони опиняються в незнайому місці, яке не пов'язується з поганим сном. Тому, спати на бджолиних вуликах - це вже зміна місця, яка може давати позитив.

- Чи має вплив біоенергетичне поле бджолиних сімей та інших тварин на людину чи це питання не до вас?
Я це питання не досліджував, але кажуть, що це впливає і можуть використовувати для лікування, то чому б ні.

- Вам більше подобаються кішки чи собаки? Чи є у вас домашня тваринка?
(сміється) Колись Борис Гребенщиков, сказав, що: “Я уважаю собак, но люблю котов”. Я можу підтримати цю думку, але в цілому, я щасливий власник собаки та двох красенів котів. Я їх всіх люблю і я не уявляю своє життя без них.

- Як ви подорожуєте з ними (собакою і двома котами)?
Хороше запитання. Ми намагаємось на довго не їхати, але як їдемо кудись з сім’єю, то мали б просити друзів і родичів взяти на перетримку моїх улюбленців, але з появою сервісу - PetLive, більше не треба буде думати, на кого б лишити котів і собаку, натомість я можу знайти людину, яка проживає поряд і зможе піклуватись про тварин на період нашого відпочинку. Дуже зручно.

- Дякую Вам, що приділили час і відповіли на мої запитання
Радий був відповісти на Ваші запитання.


Контактна інформація лікаря:

Телефон - +38 (097) 996-80-70
Сторінка лікаря - https://www.instagram.com/dr.zuiev.somnolog/

Victor
Дата публікації: 29.11.2021
Поділитися: